Костова се бори, но не успя да стигне до четвъртфиналите на елитния турнир в Гщаад

Елица Костова се представи достойно на турнира от сериите „Интернешънъл“ с награден фонд 250 хиляди долара, но напусна надпреварата на осминафиналите. Маркета Вондроушова, която се намира с повече от 80 позиции по-напред в ранглистата, отстрани българката с 6-4 6-4.

Първата част бе сравнително равностойна, като видяхме спад само в две от подаванията на Костова, като единият бе фатален – пробив за 3-2 и победа с 6-4 в сета.

Във втората положението бе далеч по-неприятно за Елица, която трябваше да полага изключително много усилия, за да измъква сервис геймовете си. До 3-3 бе минала през 3 брейкбола и 7 дюса, а бе стигала до повече от точка от посрещане само веднъж.

В седмия гейм българката допусна пробив, но изненадващо показа характер за пореден път в мача и достигна до рибрейк на 15. За жалост само минути по-късно отново изоставаше с брейк, който този път не успя да заличи – 6-4 6-4.

В първи кръг Костова отстрани Ана Калинская от Русия в трисетов сблъсък, продължил 100 минути.