Костова се размина с мач срещу Кербер в Монтерей

Monterrey Open, I кръг
Елица Костова – Манди Минела 6-7(3) 3-6

Елица Костона отпадна още на старта на Monterrey Open след загуба с 6-7(3) 3-6 от 31-годишната Манди Минела. Победителката от мач можеше да се изправи срещу световната №1 Анджелик Кербер и българката се размина с този шанс.

Костова потегли добре и поведе с 3-0 гейма, само че Минела обърна до 5-4 и дори сервираше за сета. Българката успя да се измъкне в този момент с рибрейк на 15, само че в тайбрека загуби четири пореди точки от 3-3 до 3-7 и предаде сета.

Втората част потегли със серия от много оспорвани геймове и три поредни пробива, от които световата №68 се измъкна с аванс от 3-1. Минела затвърди за 4-1 и нямаше проблеми да затвори двубоя с 6-3.

Тенисистката от Люксембург продължава във втори кръг срещу Кербер, която се нуждаеше от обрат, за да отстрани опитната Франческа Скиавоне с 4-6 6-0 6-4. Световната №1 бе на крачка от обрат в първия сет, когато при 3-5 гейма върна брейка, но веднага загуби отново подаването си и Скиавоне фиксира резултат 6-4 на таблото.

Тези признаци на съживяване на Кербер обаче, се превърнаха в наказателна акция след почивката, когато тя грабна втория сет с 6-0 за едва 23 минути. Германката удар с пробив в самото начало на третата част и нататък подпечата обрата с уверено представяне в подаванията й.