Крейчикова шокира Сакари на старта в Дубай

Dubai Duty Free Tennis Championships, първи кръг

Барбора Крейчикова – Мария Сакари 6-2, 7-6(4)

Световната №63 Барбора Крейчикова поднесе първата сензация на тазодишния WTA 1000 турнир в Дубай като елиминира 25-ата в света Мария Сакари след победа в два сета. Чехкинята допусна изравняване от 5-3 във втория сет, но въпреки това устоя на натиска на своята опонентка и се класира за следващата фаза на надпреварата.

Там тя ще се изправи срещу победителката от мача между Патриция Тиг и Йелена Остапенко.

Крейчикова имаше предимство при спечелените точки както на сервис (43-36), така и на ретур (31-24). Чехкинята реализира три аса и не направи нито една двойна грешка, докато статистиката на Сакари по тези показатели показваше съответно 0 и 2. Крейчикова реализира четири от деветте си точки за пробив (44%), докато Сакари оползотвори два от четирите си шанса (50%).

Противно на очакванията мачът започна много по-добре за Крейчикова, която даде само три точки на своята опонентка в първите четири гейма. Сакари опита да отговори на предизвикателството, но чехкинята не ѝ позволи да застраши водачеството ѝ и спечели убедително първия сет с 6-2.

Втората част започна по аналогичен начин, като Крейчикова проби сервиса на Сакари още в първия гейм, след което увеличи преднината си на 2-0. В третия гейм обаче гъркинята спаси две точки за пробив и успя да намали резултата, пред Крейчикова да възстанови разлиакта от два гейма при 3-1.

Сакари отговори с гейм на нула, след което имаше възможност да изравни резултата, но пропусна открилия се пред нея брейкпойнт и резултатът стана 4-2 в полза на Крейчикова. Двете си размениха по още един гейм, след което Сакари изигра най-силния си период в мача. Гъркинята първо спаси мачпойнт, след което осъществи пробив и по този начин изравни резултата при 5-5. Крейчикова си върна водачеството, но Сакари записа нов гейм на нула и сетът трябваше да бъде решен с тайбрек.

Крейчикова поведе с 3-1, след което съхрани разликата от две точки и при 5-3. Сакари намали резултата, но след това чехкинята спечели необходимите ѝ две поредни точки и по този начин надделя с 6-2, 7-6(4) след 1 час и 51 минути игра.