Кудрявцева изненада водачката в схемата Бушар

Ала Кудрявцева се класира за втория си четвъртфинал на ниво WTA след 6-2 6-3 над водачката в схемата и любимка на домакините Южени Бушар на турнира Coupe Banque Nationale в Квебек.

„Публиката беше просто невероятна и нямаше празно място. Беше много приятно да се играе пред пълни трибуни. Започнахме с добри разигравания и имах неприятности във втория гейм, но след това бях убедителна“, заяви Кудрявцева.

Тя загуби откриващия гейм, в който посрещаше, на нула, след което спаси три брейкбола във втория, за да удържи подаването си.

Постепенно Кудрявцева взе инициативата и с два пробива след 1-2 и 5 поредни гейма на сметката си затвори първия сет.

Във втората част серията ѝ продължи с още два гейма след затвърден пробив, а с още един стана 5-2. Силите на Бушар стигнаха единствено да върне единия брейк, след което рускинята приключи мача с гейм на нула.

В спор за място на полуфиналите тя ще играе с американката Лоурън Дейвис, която е спечелила и трите им предишни двубоя.

„Ужасен мач ми предстои. Просто ужасен. Тя ме бие всеки път. Но всеки турнир е различен и всеки мач е различен“, коментира Кудрявцева.

Джесика Пегула продължи да разочарова домакинските фенове в нощната сесия, които видяха още една канадска загуба. Американката надделя със 7-6(2) 7-5 над Франсоа Абанда и на четвъртфиналите ще се изправи срещу квалификантката Тереза Мартинкова.