Кузнецова показа топ форма в руското дерби и е на 1/2-финал в Индиън Уелс

Кузнецова  показа топ форма в руското дерби и е на 1/2-финал в Индиън Уелс

BNP Paribas Open, 1/4-финал

Светлана Кузнецова – Анастасия Павлюченкова 6-3 6-2

Светлана Кузнецова изигра солиден мач срещу сънародничката си Анастасия Павлюченкова и се наложи с категоричното 6-3 6-2 за малко над час игра.

Световната №8 поведе 40-15 в откриващия гейм и материализира първия брейкбол, а после подпечата превъзходството си в началото с експресен сервис гейм.

Кузнецова почти не даваше точки на сънародничката си, когато подава, което й даваше възможност да играе освободено, докато Павлюченкова действаше под напрежение.

21-ата в света за първи път в сета взе две точки от посрещане в осмия гейм, но така и не съумя да направи нещо повече – 3-5. В следващата част сервираше за оставане, но изостана 30-40, а Светлана Кузнецова не й прости – 6-3.

Анастасия Павлюченокова загатна, че е готова за битка след почивката когато дръпна 2-0. Това обаче само мотивира опонентката й да се мобилизира и да направи всичко възможно, за да не се стига до трети сет.

Осмата в света изравни 2-2 гейма, а после поведе с подаване на нула. В следващата част Павлюченкова изостана 15-40, като на втория брейкбол пласира бекхенд в мрежата, губейки четвърти пореден гейм – 2-4.

При 2-5 Павлюченкова сервираше за оставане в мача, но почна с двойна грешка. На следващата точка пробва да е по-агресивна, но опонентката й отвърна със същото и форхенд уинър по диагонала – 30-0. Кузнецова вече усещаше победата, когато поведе 40-15, а на първия мачбол пласира неспасяем ретур – 6-2.