Квалификантка триумфира в Прага

Квалификантката Мона Бартел спечели титлата на турнира по тенис на червени кортове в чешката столица Прага с награден фонд 250 хиляди долара.

82-ата в световната ранглиста Бартел победи на финала представителката на домакините Кристина Плишкова с 2-6 7-5 6-2 и заслужи четвърти трофей в кариерата си.

Плишкова взе убедително първия сет и поведе с пробив за 4-3 гейма във втория, но веднага след това загуби подаването си, а германката реализира нов пробив за 7-5 и изравни резултата.

Решаващият трети сет започна равностойно, но след 2-2 Бартел спечели четири поредни гейма, за да триумфира с първа титла от 2014 година насам.

„Съжалявам, че не успях“, коментира разочарованата Плишкова, която остана с един трофeя в кариерата си.

Бартел беше достигнала до 23-ото място в класацията на УТА през март 2013 година, но постепенно загуби позиции и се свлече до 183-ото място в света след серия от контузии през миналия сезон.