Квитова е на 1/4-финал в Доха. Рибакина се отказа преди мача с Барти

Qatar Total Open, осминафинали
Петра Квитова – Йелена Остапенко 6-2 5-7 6-1
Ашли Барти – Елена Рибакина (отк. на Рибакина)

Петра Квитова намери място на четвъртфиналите в турнира от категория Premier 5 в Доха. Световната №11 надигра Йелена Остапенко в мач, в който латвийката успя да се противопостави само във втората част. Бившата шампионка от Ролан Гарос загуби с 2-6 7-5 1-6.

И в трите турнира, в които участва до момента през настоящия сезон, чехкинята стигна минимум до фазата на финалната осмица. Тя игра полуфинал в Бризбън и четвъртфинали на Australian Open и в Санкт Петербург.

Квитова продължава напред в Доха срещу победителката от мача между Каролина Плишкова и Онс Жабур.

В мача срещу Остапенко световната №11 достигна до множество точки за пробив и представянето ѝ от посрещане се оказа ключово за успеха. Макар да изостана с брейк още в първия гейм от мача, Квитова вдигна нивото и до края на частта опонентката ѝ взе само още един гейм – 6-2.

След паузата видяхме цели седем пробива, при които чехкинята нито веднъж нямаше аванс. Латвийката успя да измъкне частта със 7-5, но в третата взе само един гейм и напусна надпреварата.

По-рано днес намиращата се в перфектна форма Елена Рибакина се отказа преди осминафиналния мач срещу топ поставената Ашли Барти. Тенисистката от Казахстан е в серия от 21-4 от началото на 2020, а миналата седмица игра на пореден финал, като загуби от Симона Халеп в Дубай. Сега я спря травма, а световната номер 1 ще играе срещу Гарбине Мугуруса или Даяна Ястремска за място на полуфиналите.

Зрителите в Доха не успяха да се насладят и на мача между Аманда Анисимова и Светлана Кузнецова. Американската тийнейджърка се отказа поради вирус и рускинята продължи напред срещу Юлия Путинцева или Белинда Бенчич.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.