Квитова елиминира Стивънс. Ястремска разкри как е победила Плишкова

Dongfeng Motor Wuhan Open, 1/8-финал
Петра Квитова – Слоун Стивънс 6-3 6-3
Даяна Ястремска – Каролина Плишкова 6-1 6-4

Двукратната шампионка от турнира в Ухан Петра Квитова за първи път в кариерата си победи Слоун Стивънс. Чешката тенисистка се наложи с 6-3 6-3, за да се класира на 1/4-финалите в надпреварата.

През 2017 година Квитова записа две загуби от американката, но този път се нуждаеше от малко над час, за да я преодолее. Двукратната шампионка от Уимбълдън спечели 70% от точките си на първи начален удар и бе още по-впечатляваща на втори – 75%.

Квитова излиза в спор за място на 1/2-финалите срещу Даяна Ястремкса. Украинката надигра Каролина Плишкова с 6-1 6-4 и вече има пет победи в кариерата си над състезателки от топ 20. Все още обаче няма успех над представителка от първата десетка.

„Просто си свърших работата. Винаги е приятно да се играе срещу топ състезателки. Винаги трябва да дадеш максимума. Насладих се да съм на корта. Нямаше какво да губя. Погледах големия екран и на него пишеше, че тя е №2, а аз – №28. Представих си, че аз съм №2, това е“, разкри 19-годишната Ястремска.

По-рано през деня, за трети път от началото на август насам контузия спира участието на Симона Халеп на турнира от Тура. Румънката, която бе четвърта поставена в Ухан, напусна надпреварата при 4-5 срещу Елена Рибакина след болки в областта на кръста.

Ашли Барти успя да запише чиста победа на осминафиналите и продължава към следващия кръг. Топ поставената се възползва от неубедителното представяне на София Кенин на начален удар и се наложи с 6-3 7-5.

Елина Свитолина продължава борбата за класиране на женските финали в края на годината след 6-4 6-2 срещу Светлана Кузнецова. Арина Сабаленка спечели един от най-интересните осминафинали в турнира, преодолявайки Кики Бертенс с 6-1 7-6(9).