Квитова не издържа срещу Кристина Плишкова, Осака продължава

Volvo Car Open, втори кръг
Петра Квитова – Кристина Плишкова 6-1 1-6 3-6

Поставената под №2 в основната схема на турнира в Чарлстън Петра Квитова отпадна във втори кръг, след като допусна обрат 6-1 1-6 3-6 от Кристина Плишкова. Победителката, за която това е втора победа над представителка на топ 10 от началото на сезона, среща в следващия етап Елена Веснина.

Двете си размениха по брейк в началото, а после световната №10 пое контрола и до края на сета не загуби гейм – 6-1.

Надеждите за категорична победа бързо се изпариха, след като Петра изостана 0-2 в началото на втория сет, а после не само не успя да навакса, но спечели само гейм – 1-6.

Плишкова дръпна 3-0 в третия сет, а в шестия гейм постигна двоен брейк, с който си гарантира шанса да сервира за победата – 5-1. Изпусна обаче три мачбола и накрая предаде подаването си. При 5-3 световната №77 отново подаваше за сета и този път се справи – 6-3.

Междувременно Наоми Осака победи Лаура Зигемунд 6-3 7-6(8) и в трети кръг среща Юлия Гьоргес.

Още резултати: Дария Гаврилова – Камила Джорджи 2-6 6-3 4-6; Юлия Горгес – Кристин Ан 2-6 6-4 7-6(1); Ализе Корне – Полона Херцог 6-2 6-3; Бернарда Пера – Даяна Ямстремска 7-6(4) 1-6 6-4; Кики Бертенс – Александра Крунич 6-4 6-2;