Квитова оцеля в още една трисетова битка в Индиън Уелс и ще гледаме шоу с Радванска

BNP Paribas Open, осминафинал
Петра Квитова – Никол Гибс 4-6 6-3 6-4

Петра Квитова изкова трета поредна трисетова победа на BNP Paribas Open и си подсигури място на четвъртфиналите след 4-6 6-3 6-4 над Никол Гибс. Чехкинята не успя да слезе под границата от два часа игрово време в нито един от мачовете си в Индиън Уелс, а днес за първи път трябваше да прави и обрат.

Макар и изстрадана, победната серия е повече от добре дошла за Квитова, която преди турнира имаше едва два успеха в 8 срещи през 2016-а. Световната №9 поведе с 3-1 гейма, но допусна обрат до 3-5 и макар да спечели следващото си подаване на нула, Гибс направи същото и затвори откриващия сет.

Квитова пое контрола над играта след почивката и методично стигна до обрата с два сета, които се развиха по абсолютно идентичен начин. Чехкинята пробиваше първа, след което допускаше рибрейк, но успяваше сравнително бързо да си върне аванса и в крайна сметка си осигури място на четвъртфиналите.

Агнешка Радванска – Йелена Янкович 6-3 6-3

Името на следващата съперничка на Квитова ще е Агнешка Радванска, след като световната №3 записа седма победа в общо девет мача с Йелена Янкович с 6-3 6-3. По този начин полякинята се приближи на един успех от второто място в ранглистата, с което ще повтори върховото си класиране от 2012 година.

Янкович на два пъти повеждаше с пробив в първия сет, но Радванска наваксваше до равенството 3-3, след което Ага наниза още при поредни гейма и фиксира резултат 6-3 на таблото. Двете съпернички си размениха по един брейк в началото на втората част, само че полякинята изригна със серия от 2-3 до 6-3 и подпечата билета си за четвъртфиналите. Квитова води с 6-3 в преките двубои, но Радванска триумфира в последния им сблъсък, който беше на финала на WTA Championships в Сингапур (6-2 4-6 6-3).