Квитова отстрани Возняцки в Рио, Кийс оцеля в драма

Олимпийски турнир, втори кръг

Петра Квитова – Каролине Возняцки 6-2 6-4
Медисън Кийс – Кристина Младенович 7-5 6-7(4) 7-6(5)

Петра Квитова сложи точка на участието на сингъл на Каролине Возняцки в Рио след победа с 6-2 6-4 във втория кръг на турнира.

Чехкинята започна много силно двубоя и реализира два пробива в първите два сервис гейма на противничката си. Датчанката изпусна пет брейкбола в четвъртия гейм и изостана с 0-4 в откриващия сет.

Возняцки успя да намали изоставането си до 2-4, но загуби за трети път подаването си и сетът приключи в полза на Квитова след 43 минути – 6-2.

Бившата шампионка на Уимбълдън доминираше и във втората част и поведе с два пробива и 5-2. Квитова пропусна мачбол, когато сервираше за победата, и Возняцки намали изоставането си до 4-5.

Втория опит на чехкинята да приключи срещата на собствен сервис вече бе успешен и с гейм на нула тя се класира за осминафиналите.

Квитова ще играе срещу Екатерина Макарова или Анна Шмиедлова.

Карла Суарес Наваро също се класира за следващия кръг след 7-6(5) 6-3 над Ана Конюх. На испанката й предстои среща с Медисън Кийс. Американката, която игра финал в Монреал и влезе отново в топ 10 на света, имаше нужда от почти максимално възможния брой геймове, но все пак оцеля срещу Кристина Младенович в драматична битка – 7-5 6-7(4) 7-6(5).

Моника Пуиг допусна да загуби само пет гейма срещу Анастасия Павлюченкова – 6-3 6-2. Тенисистката от Пуерто Рико ще се изправи срещу шампионката от Ролан Гарос Гарбине Мугуруса или Нао Хибино.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.