Квитова се измъкна с тайбрек в третия сет, Кузнецова отпадна

BNP Paribas Open, II кръг
Петра Квитова – Данка Ковинич 6-3 4-6 7-6(5)

Петра Квитова се нуждаеше от тайбрек в третия сет и цели 2 часа и 28 минути на корта, за да се справи с 51-ата в ранглистата Данка Ковинич с 6-3 4-6 7-6(5) и да си осигури място в трети кръг на BNP Paribas Open. Деветата в света дори изоставаше с 5-6 гейма и 0-30 в решителната част, но успя да изтръгне едва третата си победа в 9 мача през сезона.

Квитова доминираше в първия сет и макар да пропиля четири брейкбола още в първото подаване на съперничката си, се измъкна от серия от три поредни пробива с аванс от 5-3 и със сервис гейм на нула фиксира 6-3 на таблото. Двете си размениха общо четири брейка до 3-3 във втората част, а тенисистката от Черна гора нанесе своя удар в десетия гейм и рестартира двубоя с 6-4.

Квитова проби за 4-3 в решителната част и сервираше за мача при 5-3, но няколко минути по-късно вече изоставаше с 5-6 и 0-30 в последното си подаване. Световната №9 все пак се добра до тайбрек, където пречупи съперничката си със 7-5 т. Квитова очаква Забине Лизицки или Йохана Ларшон.

Същевременно, опитната Светлана Кузнецова вече е извън турнира след 4-6 3-6 от Коко Вандевеге. Американката проби веднъж в първия сет и два пъти след почивката и си осигури успеха в първия си мач с 30-годишната рускиня, за която това е шесто поражение от 7 двубоя. Вандевеге продължава напред срещу Йелена Янкович, която отнесе Карина Витхьофт с 6-1 6-3 само за час и 23 минути. Друга рускиня обаче си осигури място в третия кръг в Индиън Уелс – Екатерина Макарова се справи с 6-4 6-4 с Луцие Храдечка и ще излезе срещу Симона Халеп или Ваня Кинг.