Квитова стартира с труден успех срещу Азаренка защитата на титлата си в Санкт Петербург

St. Petersburg Ladies Trophy, осминафинал
Петра Квитова – Виктория Азаренка 6-2 7-6(3)

Петра Квитова стартира успешно защитата на титлата си в Санкт Петербург, след като на осминафиналите в надпреварата се справи с Виктория Азаренка – 6-2 7-6(3). Финалистката от Australian Open имаше две възможности да затвори мача на свой сервис във втория сет и ги пропусна, като в крайна сметка надделя в тайбрека.

Чехкинята започна от тази фаза на St. Petersburg Ladies Trophy, тъй като е топ поставена, а противничката ѝ от Беларус трябваше да се справя с Маргарита Гаспарян в първи кръг. В следващия кръг Квитова ще срещне Вероника Кудерметова или Дона Векич.

В първия сет Вика не съумя да спечели нито едно свое подаване. Проби първите два сервис гейма на Квитова, но след това чехкинята натисна спусъка от посрещане и поведе с 6-2.

След подновяването на играта световната №2 записа още два брейка, за да поведе с 5-1. Тя сервира за победа и получи мачбол, но Азаренка го отрази и върна един от пробивите.

Вика намали до 3-5, а след това Квитова се справи изненадващо слабо със сервиса си и пак не успя да затвори срещата. Възходът в играта на световната №51 даде резултат и тя изравни – 5-5.

Стигна се до тайбрек, в който чехкинята регистрира 4 поредни точки и поведе с 5-1, след което затвори дългия гейм със 7-3, както и мача с 6-2 7-6(3).

Представителката на домакините Екатерина Александрова пък продължи към 1/8-финалите. На старта тя се справи с „шастливата губеща“ Кейти Боутър след 7-5 4-6 6-1. Рускинята трябваше да срещне Доминика Цибулкова, но опонентката ѝ се оттегли поради вирусно заболяване. В следващия кръг Александрова ще играе с Тереза Мартинцова.