Линц: Петкович загуби само два гейма, Козлова оцеля след драма

Linz Open, първи кръг
Андреа Петкович – Жил Тайхман 6-1 6-1

Андреа Петкович бе категорична в първия си мач в Линц и елиминира Жил Тайхман в последователни сетове. Световната №75 даде само два гейма на противничката за час и девет минути на корта – 6-1 6-1.

В следващия кръг Петкович ще срещне Юлия Гьоргес или Маргарита Гаспяран.

Към втори кръг без проблеми продължи и Виктория Кузманова, която се справи убедително с представителката на домакините Юлия Грабер. 53-ата в света се наложи с 6-4 6-4 и я очаква мач с Анастасия Павлюченкова или Барбара Хаас.

Несъмнено най-интересният двубой за деня бе между Катерина Козлова и Анна Блинкова.

Украинката успя да преодолее руската си опонентка в тричасова драма, която бе решена от тайбрек в третата част. Козлова водеше с 6-1 3-1, но след това двубоят стана изключително интригуващ и ни предложи още 13 пробива до своя край при 6-1 6-7(1) 7-6(5).

Световната №83 имаше два мачбола още в първия сет при 6-5, като това бе вторият гейм, в който тя сервираше за победата, но и в двата допусна брейк.

В следващия кръг тя ще се изправи срещу Мария Сакари или Щефани Фьогеле.