Линц: Петкович загуби само два гейма, Козлова оцеля след драма

Linz Open, първи кръг
Андреа Петкович – Жил Тайхман 6-1 6-1

Андреа Петкович бе категорична в първия си мач в Линц и елиминира Жил Тайхман в последователни сетове. Световната №75 даде само два гейма на противничката за час и девет минути на корта – 6-1 6-1.

В следващия кръг Петкович ще срещне Юлия Гьоргес или Маргарита Гаспяран.

Към втори кръг без проблеми продължи и Виктория Кузманова, която се справи убедително с представителката на домакините Юлия Грабер. 53-ата в света се наложи с 6-4 6-4 и я очаква мач с Анастасия Павлюченкова или Барбара Хаас.

Несъмнено най-интересният двубой за деня бе между Катерина Козлова и Анна Блинкова.

Украинката успя да преодолее руската си опонентка в тричасова драма, която бе решена от тайбрек в третата част. Козлова водеше с 6-1 3-1, но след това двубоят стана изключително интригуващ и ни предложи още 13 пробива до своя край при 6-1 6-7(1) 7-6(5).

Световната №83 имаше два мачбола още в първия сет при 6-5, като това бе вторият гейм, в който тя сервираше за победата, но и в двата допусна брейк.

В следващия кръг тя ще се изправи срещу Мария Сакари или Щефани Фьогеле.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.