Лисицки обърна Парментие в Будапеща, Мартич също с успех

След като загуби първия сет на 0, Сабине Лисицки успя да обърне Полин Парментие и стигна до победата при 0-6 6-4 6-2. Макар да бе трисетов, мачът продължи само малко над час и половина.

Срещата започна прекрасно за намиращата се на по-висока позиция в ранглистата Парментие. Тя проби още в откриващия гейм и успя да се пребори в своето подаване и да затвърди, спасявайки два брейкбола.

Реализира още два пробива на по 15 и 30 до края на сета и си осигури аванс от 6-0 само след 24 минути игра.

Лисицки успя да изравни играта във втората част. Двете си размениха по два пробива до 4-4, след което германката взе сервис гейма си на 15 и записа нов брейк, също на толкова, за да вкара мача в трети сет.

Парментие и Лисицки се представяха убедително на свой начален удар в третата част, докато французойката не се пропука при  2-3. 173-ата в света затвърди на 0 и оползотвори втория си мачбол на чужд сервис, за да затвори мача при 0-6 6-4 6-2.

Други резултати: Петра Мартич – Антония Лотнер 6-4 6-2, Мона Бартел – Катерина Козлова 7-6(3) 5-7 6-0.