Магда Линет вдигна първа титла в кариерата си

Bronx Open, финал
Магда Линет – Камила Джорджи 5-7 7-5 6-4

Магда Линет спечели първа титла в кариерата си, след като осъществи пълен обрат на финала на Bronx Open срещу Камила Джорджи. 27-годишната полякиня изоставаше със сет, а впоследствие и с пробив в третата част, но стигна до успеха с 5-7 7-5 6-4 след повече от два часа и половина игра.

Световната №80, която започна от квалификациите, игра втория си финал в кариерата, като преди четири години загуби битка за титлата в Токио от Янина Викмайер. Италианката пък загуби втори финал в рамките на месец, тъй като не стигна до отличието и във Вашингтон в двубой срещу Джесика Пегула.

Сега двете тенисистки се насочват към US Open, където Джорджи се изправя срещу трудно препятствие в лицето на Мария Сакари, а полякинята среща Астра Шарма.

В началото на двубоя и двете тенисистки не успяваха да намерят ритъма си и сдадоха първите си подавания. Играта на ретур от страна на Линет обаче се оказа по-добра и тя поведе с 3-1. В следващите два гейма обаче полякинята взе само точка, загуби сервис-гейма си на нула и паритетът бе върнат.

Световната №80 отрази два брейкбола в седмия гейм, но при 5-5 Джорджи реализира пробив на нула, а впоследствие затвори частта със 7-5. Италианката направи пет двойни грешки в тази част и вкара едва 43% от първите си начални удари срещу 53% за съперницата, но разликата се оказа един брейк.

Camila Giorgi, New York

След почивката 27-годишната полякиня вдигна нивото си и спечели първите три гейма, но Джорджи върна пробива за 3-4. След това италианката отрази два брейкбола и върна паритета, оставайки само на два гейма от титлата.

Линет се изправи пред четири „скрити мачбола“, но се справи с опасността, а след това стигна до два сетбола от посрещане. Въпреки това и италианката показа здрави нерви. При 5-5 обаче полякинята спечели два поредни гейма и изравни сетовете – 7-5.

Джорджи поведе с ранен пробив в третата част, а после запази аванса си при 3-2 след четири отразени брейкбола. В осмия гейм обаче върна паритета, а до края италианката не спечели гейм, за да може Линет да триумфира с първа WTA титла.