Мъката на Кенин продължава и при завръщането ѝ

Citi Open, първи кръг
София Кенин – Камила Осорио 6-7(2), 1-6

София Кенин изигра първия си мач от март насам, но резултатът бе същият като в последните ѝ шест двубоя преди това – загуба.

Шампионката от Australian Open 2020 отстъпи с 6-7(2), 1-6 на Камила Осорио в мач от първия кръг на WTA 250 турнира във Вашингтон.

Американката бе много неубедителна на сервис, като дори на първото си подаване не успяваше да мине над 50% успеваемост.

В хода на мача тя допусна 6 пробива, а трите постигнати от нея бяха недостатъчни срещу колумбийката.

В първия сет Кенин отрази два сетбола, преди да се озове в ситуация, в която при 6-5 да сервира за сета. Осорио обаче върна изоставането си и бе по-прецизна в тайбрека.

Във втората част колумбийката спечели първите пет гейма, с което реши изхода на мача.

Така към момента двете победи в Аделаида си остават единствени през сезона за Кенин. В следващия кръг Осорио ще срещне победителката от мача между Ема Радукану и Луиза Чирико.