Мертенс мина и през Пегула и стигна до 1/2-финалите в Ню Йорк

Western & Southern Open, 1/4-финал

Елизе Мертенс – Джесика Пегула 6-1, 6-3

Елизе Мертенс достигна до полуфиналите на Western & Southern Open след убедителна победа над 83-тата в света Джесика Пегула. Белгийката демонстрира много по-добра игра през целия мач и напълно заслужено стигна до успеха.

Мертенс наложи много високо темпо още от самото начало и поведе с 2-0, спечелвайки на нула втория гейм. Пегула върна жеста и намали пасива си, но това изобшо не разколеба Мертенс. Белгийката продължи да играе много динамично и агресивно и не даде повече геймове на съперничката си, като спечели сета с 6-1 след само 22 минути игра.

Втория сет започна по съвсем същия начин като първия и Мертенс поведе с 2-0, но този път Пегула реализира пробив и изравни. Мертенс прекъсна серията на американката, но тя отвърна с гейм на нула и така резултатът стана 3-3. След това обаче белгийката отново вдигна рязко темпото и спечели три поредни гейма, приключвайки срещата още с първия си мачбол.

В битката за място на финала Мертенс ще се изправи срещу победителкат от мача между Наоми Осака и Анет Контавейт, които играят по-късно тази вечер.