Младенович достигна четвърти финал за сезона. Ще спори с Халеп за титлата в Мадрид

Mutua madrid open,1/2-финал
Кристина Младенович – Светлана Кузнецова 6-4 7-6(4)

Кристина Младенович победи добрата си приятелка Светлана Кузнецова в 1/2-финален двубой на турнира в Мадрид, като след 6-4 7-6(4) достигна за първи път финал от такава категория в кариерата си. Ако френската тенисистка стане шампионка, тя ще изпревари Каролина Плишкова в годишната класация.

Мачът започна с два пробива, а рускинята сложи край на серията, след като в маратонски трети гейм отрази два брейкбола за 2-1. Това даде началото и на няколко гейма, които минаха под диктовката на подаващите до 4-4.

В деветия гейм 17-ата в света достигна до два скрити сетбола и материализира втория, а после подаваше за частта и се справи – 6-4.

mlade

Младенович превъзхождаше опонентката си през втория сет, но така и не успя да пробие, изпускайки 2 брейкбола в третия гейм и още три в деветия – 4-5.

До края и двете взеха подаванията си, като тайбрек реши изхода от сета:

В него Младенович осъществи минибрейк, а после атакува ретура на съперничката с форхенд уинър по правата за 2-0. При 6-3 точки френската тенисистка разполагаше с три мачбола и два сервиса. На първия Кузнецова игра агресивен ретур, след който опонентката й сбърка. 9-ата в света пробва същото и на следващата точка за приключване на мача, но Младенович пласира бекхенд по диагонала, който Светлана едва достигна, но само за да пласира удар в мрежата.