Младенович с трудна победа в Хертогенбош, отпадна последната представителка на домакините

Световната №43 Коко Вандевеге мина през съперничката си Нао Хибино с 6-2 6-3 и е на четвъртфинал на Ricoh Open в Хертогенбош. Американката взе първия сет в мача с ефективна игра от ретур и не позволи на японската си опонентка да взима подаванията си.

Във втория сет първи пробив направи Хибино и даже успя да го затвърди, но това бяха единствените й проблясъци в мача. Вандевеге бързо се съвзе и спечели 6 гейма подред, за да сложи край на двубоя възможно най-бързо.

Кристина Младенович обаче участва в истинска драма в мача си срещу квалификантката Наталия Вихлянцева, но все пак успя да я отстрани в 3-сетова битка – 5-7 6-3 6-4.

Рускинята допусна брейк още в началото на мача, а в осмия гейм удържа пет брейкбола, за да достигне до 5-4. Последваха обаче 3 гейма в полза на световната №254 и тя поведе в сетовете. Младенович бързо изравни за 1-1 след втори сет, продължил малко повече от половин час и успя да спечели и решителната част.

В останалите мачове Елизе Мертенс победи с 6-4 7-6 Александра Крунич и ще се срещне на четвъртфинал именно с Кристина Младенович.

Мадисън Бренгъл пък отстрани представителката на домакините Рихел Хогенкамп с резултат 7-5 5-7 7-5.