Младенович се разправи с Бачински в Ийстбърн, Квитова и Бондаренко също с победи

Aegon International, II кръг

Тимеа Бачински – Кристина Младенович 1-6 5-7

Поставената под №4 в основната схема на турнира в Ийстбърн – Тимеа  Бачински отпадна във втория кръг от френската тенисистка Кристина Младенович с 1-6 5-7.

Мачът започна вихрено за французойката, която стартира мач с бърз сервис гейм, а след това изнесе тенис рецитал, печелейки следващите 4 гейма, за да поведе 5-0. Швейцарката все пак намали резултата в сета, но по играта й личеше, че отдавана го е отписала – 1-6.

След почивката нещата на корта се промениха, а изравняването на силите поне направи мача по-интересен за зрителите. Бачински спечели подаването си за 1-0, но допусна брейк в третия гейм – 1-2. Успя обаче да стабилизира играта си, което много затрудни Кристина Младенович, която допусна пробив за 4-4. Три гейма по-късно френската тенисистка върна брейка и поведе 6-5, което означаваше, че сервира за мача. Тя не сгреши и намери място в третия кръг.

В останалите по-интересни мачове от деня Петра Квитова победи Тимеа Бабош с 6-4 7-5(5), а Катерина Бондаренко се справи с Юлия Путинцева – 6-2 4-6 6-4, като това беше мач от I кръг, а в следващата фаза украинката играе със Светлана Кузнецова.