Моника Пуиг е първата полуфиналистка в Ийстбърн

Моника Пуиг се превърна в първата квалификантка, която достига до полуфинал на турнира в Ийстбър от три години насам. Пуерториканката се справи с Кристина Младенович след 7-6 (6) 4-6 6-3 и близо 3 часа тенис. И двете тенисистки имаха проблеми при подаване, като французойката успя да достигне до 23 брейкбола, а съперничката й до 13.

Младенович проби три пъти в първите 10 гейма на първия сет, но всеки път, когато го правеше, брейкът и биваше върнат. При 5-5 двете спечелиха подаванията си и се стигна до тайбрек, от който победителка излезе тенисистката от Пуерто Рико – 7-6(6).

След почивката Младенович проби за 3-1, а при преднина от 5-2 не реализира 3 сетбола, след което допусна брейк за 5-4, но върна пробива още в следващия гейм и изравни резултата в мача.

В третия сет Моника Пуиг направи пробиви в първия и деветия гейм и стигна до победата – 6-3.

„Всичко бе въпрос на психическа издръжливост. И двете правехме всичко възможно, когато посрещаме и много се затруднихме взаимно“, каза победителката след мача.