Мугуруса достигна втория си полуфинал на Уимбълдън

Уимбълдън, 1/4-финал
Гарбине Мугуруса – Светлана Кузнецова 6-3 6-4

Финалистката от 2015-а Гарбине Мугуруса се класира за полуфиналите на Уимбълдън за втори път в кариерата си след успех с 6-3 6-4 над ветеранката Светлана Кузнецова.

Двубоят бе между две победителки в турнири от Големия шлем, а 8 години по-младата Мугуруса успя да наложи волята си.

Испанката първа бе изправена пред точки за пробив, но оцеля в третия гейм, който обърна от 15-40. Както се случва често – след пропуснатите възможности Кузнецова бе пробита, като не успя да вземе точка в подаването си, изоставайки с 1-3.

Заредиха се лесни геймове за сервиращите и след малко повече от половин час игра Мугуруса приключи сета. Тя стигна до 40-15 и два сетбола, като от втория затвори частта след едно от най-дългите разигравания в мача, принуждавайки Кузнецова да сбърка след прецизен и мощен бекхенд.

Ситуацията се повтори на старта на втория сет и Мугуруса трябваше да спасява ранен брейкбол, за да изравни геймовете 1-1. Съперничките си размениха по още един, след което Гарбине нанесе нов удар на рускинята. Тя стигна до 15-40 в петия гейм и от втория шанс матира рускинята с форхенд уинър по правата.

Затвърждаването се оказа трудна задача, но след няколко дюса испанката се доближи на два гейма от полуфиналите и до края на позволи да бъде притисната за връщане на брейка. При 30-30 тя си заслужи мачбол с ас и с още един добър сервис и ретур в аут прати мача в историята след час и четвърт на корта.

Мугуруса очаква на полуфиналите Коко Вандеуей или Магдалена Рибарикова.