Мугуруса е на полуфинал в Хонконг, Ван ще сервира за победа над Свитолина утре

Prudential Hong Kong Tennis Open, 1/4-финали
Гарбине Мугуруса – Луксика Кумкум 6-2 7-5

Гарбине Мугуруса се наложи над Луксика Кумкум и се класира за полуфиналите в Хонконг. Четвъртата поставена в схемата на турнира победи съперничката си с 6-2 7-5 и очаква следващата си опонентка, която ще бъде определена от мача между Елина Свитолина и Киан Ван.

Мугуруса бе колеблива в началото и трябваше да спасява точка за пробив в първото си подаване в мача, но после се стабилизира. В третия гейм испанката проби за 2-1, а после влезе в серия и бързо дръпна 4-1.

Бившата №1 загуби гейм на собствен сервис за 4-2, но преодоля моментното отпускане и спечели сета – 6-2.

Гарбине проби за 5-4 във втория сет и сервираше за победата, но изигра много слаб следващ гейм – 5-5. Испанката се реваншира с рибрейк и този път успя да сложи край на двубоя – 6-2 7-5.

В по-късния мач топ поставената Елина Свитолина бе на гейм от отпадането, преди играта да бъде прекъсната поради дъжд. Изненадващо Киан Ван си осигури правото да сервира за мача при 6-2 5-2 само час след началото на сблъсъка. В осмия гейм на втората част китайката изостава с 15-30, като срещата ще бъде подновена утре.