Кийс очаква Пиронкова във втори кръг, Мугуруса профуча през Контавейт

Australian Open, I кръг
Мадисън Кийс – Зарина Диас 7-6(5) 6-1

Мадисън Кийс най-после откри сезона си и го направи с победа – 7-6(5) 6-1 над Зарина Диас. Американката беше принудена да се оттегли от турнира в Сидни заради травма в лакътя, но днес не показа признаци на каквато и да било контузия и се нуждаше от един сет, за да пречупи съпротивата на съперничката си.

Кийс изоставаше с 3-5гейма в откриващата част, само че отрази три поредни сетпойнта за Диас, стигна до тайбрек и го затвори със 7-5 точки. След почивката американката доминираше тотално и фиксира резултат 6-1 за 29 минути и във втори кръг очаква победителката от двубоя на Цветана Пиронкова с Ярослава Шведова.

При положение, че първата ни ракета спечели днес, припомняме, че резултатът в преките двубои с Кийс е 1-1 победи. Американката спечели с 6-2 6-1 в Индиън Уелс през 2014-а, но се отказа при резултат 6-4 1-4 на турнира в Сидни през миналия сезон.

Гарбине Мугуруса – Анет Контавейт 6-0 6-4

Гарбине Мугуруса напомни за играта, която я изкачи до третото място в световната ранглиста при жените и размаза Анет Контавейт с 6-0 6-4 за едва 61 минути в първия си мач на тазгодишния Australian Open. Испанката беше спряна в четвърти кръг в предишните две издания на турнира, съответно от Серина Уилямс и Агнешка Радванска. С днешната впечатляваща победа, 22-годишната звезда определено прати послание на съперничките си, че е готова за следващото стъпало.

Мугуруса показа добре познатата ни комбинация от мощни сервиси и доминация в разиграванията от основната линия в началните минути на мача и експресно приключи откриващия сет с 6-0 за 23 минути. Испанката варираше добре с форхенда си, а успееше ли да вкара първи сервис, точките приключваха бързо и категорично в нейна полза.

Гарбине удари рано и след почивката с пробив на нула за 2-1, който затвърди безпроблемно. Контавейт успя да вдигне качеството на представянето си, спаси брейкбол при 2-4 и всъщност направи добър втори сет, но вече беше загубила контрола на двубоя и испанката го затвори с 6-0 6-4. Мугуруса очаква Кирстен Флипкенс или Миряна Лучич-Барони.