Мугуруса: Тялото ми ме молеше за почивка

„Тялото ми ме молеше за почивка“, призна Гарбине Мугуруса след отказването си от осминафинала на Miami Open срещу Каролине Возняцки. Испанката загуби тайбрека на първия сет с 1-7 точки, след което се оттегли, като се оплака от болки в корема и замаяност.

„На сутринта преди мача се чувствах нормално – каза Мугуруса. – По време на загрявката обаче, вече усещах тялото си по различен начин. При резултат 3-3 гейма започнаха болките в корема и в главата. Постепенно тези усещания се засилваха все повече. При 5-4 гейма вече бях замаяна. Мисля, че жегата ми се отрази.

Тъжна съм, защото се борих здраво в първите си два мача и не ми се искаше да се отказвам от турнира заради това, че не се чувствам добре физически. Сега ще си взема няколко дни почивка. Все още чувствам болка в глезена.“