Осака е в топ 8 в Маями след нова двусетова победа

Miami Open, четвърти кръг
Наоми Осака – Алисън Риск 6-3, 6-4

Наоми Осака отново е на четвъртфинал на Miami Open след успех с 6-3, 6-4 над Алисън Риск в мач от четвъртия кръг на турнира.

Така японката повтори постижението си от миналата година, когато обаче бе в много по-различна позиция – №2 в света и току-що спечелила Australian Open. Загубата от Мария Сакари в топ 8 през 2021-а сложи край на серия от 23 поредни победи за нея.

Този път Осака е №77 в света, но това не ѝ попречи да запише три последователни победи за едва втори път в рамките на изминалата година след този на WTA 250 турнира в Мелбърн в началото на януари.

Успехът над Риск дойде след 92 минути на корта. Мачът започна с близо 10-минутен сервис гейм на Осака, в който тя спечели след шест равенства и четири отразени брейкбола. В следващия гейм японката проби и оттам насетне поддържаше аванса си с отлична игра на сервис. След пет пропуснати сетбола при 5-2 Осака стигна до успеха в сета при първия на собствен начален удар.

Във втората част Риск поведе с 2-0, а с това сложи и края на 24 последователно спеелени сервис гейма за Осака в Маями. Бившата №1 не се притесни и взе следващите четири гейма, с което реши изхода на мача като завърши с 40 уинъра.

На пътя ѝ към първи полуфинал в Маями стои финалистката от Australian Open Даниел Колинс, която победи в два сета Онс Жабур. Осака не е загубила сет срещу Колинс в двата им мача до момента, но двете не са играли в последните три години.