Никулеску – Аруабарена е финалът в Сеул

Korea Open Tennis, полуфинали
Моника Никулеску – Шуай Джън 6-0 6-4
Лара Аруабарена – Патриция Моника Тиг 6-1 6-2

Полуфиналите на Korea Tennis Open продължиха общо малко над два часа, като първо Лара Аруабарена смаза Патриция Моника Тиг с 6-1 6-2 за 58 минути, а след още час и 16 и Моника Никулеску си подсигури място в битката за трофея с 6-0 6-4 над Шуай Джън.

Тиг сякаш не бе успяла да се възстанови физически от вчерашния си двубой срещу Сара Сорибес Тормо, който продължи повече от 2 часа и половина и днес просто нямаше сили да се противопостави на Аруабарена. Испанката потегли с преднина от 4-0 гейма и макар да си позволи да загуби подаването си на нула, все пак приключи откриващия сет с 6-1. Съперничката й успя да направи малко по-оспорвани първите четири гейма след почивката, в които пропусна общо шест брейкбола, но след това се срина и предаде мача с 1-6 2-6.

В другия полуфинал Никулеску бързо показа, че има намерение и днес да продължи серията си от чисти победи в Сеул. Румънката буквално сгази съпротивата на Джън в първите 30 минути на полуфинала и фиксира резултат 6-0 на таблото. След почивката на корта се развихри фестивал на пробивите с шест поредни до 3-3 гейма. Никулеску издебна момента за решаващ пробив и удари подаването на съперничката си с 5-4, след което приключи мача на свой сервис.