На живо: Цветана Пиронкова – Барбора Крейчикова 7-5, 4-6, 3-5

На живо: Цветана Пиронкова - Барбора Крейчикова 7-5, 4-6, 3-5

Цветана Пиронкова се изправя срещу 114-тата в света Барбора Крейчикова в спор за място на 1/8-финалите на Ролан Гарос. Двубоят е трети от днешната програма на корт №7 и ще започне след края на мача между Педро Мартинес и Себастиан Корда.

След като достигна до 1/4-финал на US Open, Цветана Пиронкова продължи чудесното си завръщане на корта с победа срещу Андреа Петкович (6-3, 6-3) на старта на Ролан Гарос. Мачът между пловдивчанката и Серина Уилямс във втория кръг се очакваше с огромен интерес, но американката се оттегли от турнира заради травма в ахилесовото сухожилие и така Пиронкова се класира без игра за третата фаза от турнира.

Доста различна бе ситуацията при Крейчикова, на която ѝ се наложи да играе три сета срещу своята сънародничка Барбора Стрицова, за да стигне до днешния сблъсък, и престоя на корта в продължение на почти три часа. Това е едва второ участие на Крейчикова в основната схема на Ролан Гарос, след като през 2018 г. тя загуби още в първия кръг от Каролина Плишкова с 6-7, 4-6.

Коментари на живо:

Първи сет:

1-0 – Пиронкова допусна изравняване от 30-0 в първия гейм, но след това българката успя да спечели гейма след две много добре премерени атаки.

1-1 – Крейчикова започна да атакува по-агресивно и този подход даде резултат, като чехкинята приключи втория гейм с директна точка от сервис.

2-1 – Крейчикова продължи да атакува със силни форхенди в дъното на корта, но Пиронкова вече беше подготвена и изненада опонентката си с няколко много прецизни удара, които ѝ помогнаха да спечели третия гейм и отново да излезе напред в резултата.

2-2 – Пиронкова достигна до първата точка за пробив в мача, но не се възползва от възможността и нейната опонентка успя да осъществи обрат и отново да изравни геймовете.

2-3 – Пробив, Крейчикова – Крейчикова започна да играе все по-смело и уверено и достигна до две точки за пробив, които бяха отразени от Пиронкова. Третият опит на чехкинята се оказа успешен, след като Пиронкова допусна двйна грешка в най-неподходящия момент и първия пробив в мача стана факт.

3-3 – Крейчикова продължи да атакува целеустремено, но Пиронкова демонстрира чудесна защита, като приключи гейма със зрелищен минаващ удар.

4-3 – Пробив, Пиронкова – Първият сервис на Пиронкова се подобри, а това, в комбинация с много прецизните къси топки при мрежата, се оказа непосилно за Крейчикова и българката също стигна до пробив.

4-4 – Българката поведе в осмия гейм, но не успя да се възполза от психологическото си предимство и позволи на Крейчикова да възстанови равенството в сета.

5-4 – Пиронкова бе на път да изпусне преднина от 40-0 в деветия гейм, но Крейчикова направи услуга на българката, като изпрати една от атаките си далеч в аут и така пловдивчанката отново се оказа напред в резултата.

5-5 – Пиронкова спаси геймпойнт на Крейчикова и бе на две точки от спечелването на сета при 40-40, но чехкинята бе по-презицна в решаващите мигове и резултатът в сета отново бе изравнен.

6-5 – В единадесетия гейм българката спаси две поредни точки за пробив, след което осъществи обрат и отново се оказа напред в резултата при 6-5.

7-5 – Сет, Пиронкова – Пиронкова държеше инициативата през почти целия гейм, като стигна до два сетбола, които бяха спасени от Крейчикова, но при третия си опит българката беше безупречна и взе преднина в мача.

Втори сет:

1-0 – В началото на втория сет Пиронкова изигра много добър гейм от тактическа гледна точка и успя да спечели подаването си.

1-1 – Атаките на Крейчикова отново станаха много агресивни и разнообразни и това изненада неприятно Пиронкова, която допусна нейната съперничка да изравни резултата.

1-2 – Пробив, Крейчикова – В третия гейм Пиронкова показа липса на концентрация и допусна няколко непредизвикани грешки, което позволи на Крейчикова да осъществи пробив и да обърне резултата.

1-3 – Чехкинята продължи да се възползва от колебливостта в атаките на Пиронкова и успя да затвърди пробива, повеждайки с 3-1.

2-3 – Пиронкова накара опонентката си да се движи по целия корт и тази тактика се оказа успешна, като българката навакса пасив от 0-30, дошъл след две непредизвикани грешки, и успя да намали пасива си в сета.

2-4 – Крейчикова продължи да атакува много мощно и уверено и успя да възстанови разликата от два гейма.

3-4 – Пиронкова успя да прекъсне серията на своята опонентка и да върне интригата в сета като спечели седмия гейм след няколко много прецизни атаки.

3-5 – Крейчикова отново демонстрира много динамична и разнообразна игра, най-вече в атака, и това ѝ позволи да възстанови преднината си от два гейма.

4-5 – Българката беше изправена пред сетбол, който обаче успя да спаси, а след това спечели деветия гейм след безупречен уинър и непредизвикана грешка на своята съперничка.

4-6 – Сет, Крейчикова – Чехкинята отново атакуваше смело с бързи и дълбоки удари в дъното на корта, които ѝ позволиха да вземе решаващо предимство в разиграванията и да стигне до успеха в сета.

Трети сет:

0-1 – Крейчикова продължи доброто си темпо от края на втория сет и успя да вземе преднина в началото на заключителната част.

0-2 – Пробив, Крейчикова – Чехкинята изигра най-силния си гейм от началото на мача и стигна до пробив, след като не даде дори точка на Пиронкова.

1-2 – Пиронкова успя да намали пасива си след като отново показа чудесната защита, която демонстрираше в първия сет. Българката намали грешките си и движеше противничката си по целия корт, като това ѝ динесе успех.

1-3 – Четвъртият гейм се оказа един от най-оспорваните в мача до момента, като двете опонентки си размениха лидерството на няколко пъти, но в крайна сметка Крейчикова бе тази, която успя да се наложи.

2-3 – Пиронкова отговори на предизвикателството на чехкинята по възможно най-добрия начин – с много смела и уверена игра, като спечели гейма на нула.

2-4 – Крейчикова успя да охлади ентусиазма на Пиронкова с нов много силен гейм, в който атаките по линията отново се получиха за 114-тата в света.

3-4 – Пиронкова отново демонстрира пословичния си боен дух, като записа нов гейм на нула и по този начин запази жива интригата при 4-3.

3-5 – Пиронкова поведе с 30-15, но не успя да задържи преднината си и Крейчикова отново поведе с два гейма.