Онс Жабур надделя над Бенчич в трисетова битка

Mubadala World Tennis Championship

Белинда Бенчич – Онс Жабур 6-4, 3-6, 8-10

Онс Жабур триумфира с титлата при жените на демонстративния турнир в Абу Даби след победа в три сета над олимпийската шампионка Белинда Бенчич. Тунизийката загуби първия сет, но в останалата част от мача превъзхождаше световната №23 и в крайна сметка стигна до труден, но заслужен успех.

Бенчич първа излезе напред в резултата, но във втория гейм пропусна брейкпойнт и позволи на Жабур да възстанови равенството. В следващите пет гейма никоя от опонентките не стигна до шанс за пробив и така резултатът стана 4-3 в полза на швейцарката. Бенчич реализира първия пробив в двубоя, но Жабур веднага върна брейка и запази интригата. В десетия гейм златната медалистка от Игрите в Токио допусна изравняване от 30-0, но въпреки това успя за втори път да пробие сервиса на Жабур и се наложи с 6-4 в първата част.

Противно на развитието на играта, вторият сет започна експлозивно за световната №10, която записа три последователни пробива и поведе убедително с 5-0. Бенчич обаче бе решена да се бори докрай и върна интригата, като върна два брейка и редуцира пасива си до 5-3. Жабур обаче успя да прекъсне серията на швейцарката и спечели сета с 6-3.

Четвъртфиналистката от Уимбълдън стартира отлично в тайбрека и поведе с 3-0, а впоследствие стигна до четири поредни мачбола. В следващите минути обаче Бенчич показа отлична игра в дефанзивен план и успя да намали резултата на 9-8. Веднага след това Жабур пласира неспасяем форхенд уинър по правата, с който оформи крайното 4-6, 6-3, 10-8 след 80 минути на корта.