Осака отново бе на ръба, но оцеля. Сабаленка отпадна

Ролан Гарос, втори кръг
Наоми Осака – Виктория Азаренка 4-6 7-5 6-3
Аманда Анисимова – Арина Сабаленка 6-4 6-2

Наоми Осака отново бе на ръба от отпадане на Ролан Гарос. В първи кръг японката победи с 0-6 7-6(4) 6-1  Анна Каролина Шмидлова, която два пъти сервираше за мача. А сега елиминира и бившата №1 Виктория Азаренка с 4-6 7-5 6-3, след като навакса пасив от 4-6 2-4.

Осака е в серия от 16 поредни победи в турнир от Големия шлем. Това е най-голямата серия за тенисистка, която не се казва Серина, от 2002 година насам. Както и най-голямата серия за тенисистка, която не е измежду сестрите Уилямс, от 2001 г. Серията на Дженифър Каприати е от 19 победи.

От разочарование не се спаси поставената под №11 Арина Сабаленка от Беларус претърпя загуба от тийнейджърката Аманда Анисимова от САЩ във втори кръг на Откритото първенство на Франция. Сабаленка загуби с 4-6, 2-6 за 73 минути.

Тенисистката от Беларус направи 7 двойни грешки и реализира 4 пробива от 11 възможности, но се провали седем пъти на собствения си сервис. За място в четвърти кръг 17-годишната Анисимова ще играе с победителката от мача Ирина Бегу (Румъния) — Каролина Мухова (Чехия).

Белина Бенчич елиминира Лаура Зигемунд 4-6 6-4 6-4.

Рускинята Екатерина Александрова се наложи над австралийката Саманта Стоусър с 3-6, 6-1, 6-4 след два часа и 14 минути игра. В следващия кръг Александрова ще спори с испанката Альона Болсова, която надви румънката Сораня Кърстя със 7-6 (7-5), 7-6 (7-3).

Напред продължи и София Кенни след отказване на Бианка Андрееску.