Осака се завърна с убедителна победа в Маями

В първия си мач в Маями след завръщането от майчинство Наоми Осака постигна убедителна победа над Елизабета Кочарето – 6-3, 6-4. Четирикратната шампионка от Големия шлем имаше нужда само от час и 18 минути, за да преодолее световната №51 и да постигне още един успех като майка.

За нея това е седмо участие в Маями и към момента никога не е губила в първия си мач.

„Честно казано, може би в този мач удрях топката най-свободно, най-близо до чувството, което искам да имам занапред. Бих казала, че това бе най-добрият ми мач по отношение на изпълнението на ударите. Много съм щастлива“ – заяви японката, която бе играла в Маями за последно през 2022-а, когато загуби финала срещу Ига Швьонтек.

За нея това е пета победа в последните ѝ седем мача, след като игра и четвъртфинал в Доха.

Мачът действително бе много сполучлив за Осака, която реализира 6 аса и спечели 85% от точките на първи сервис, като не даде нито един брейкбол на италианката, която е във форма, след като миналата седмица спечели WTA 125 турнира в Чарлстън.

В първата част Осака поведе с 4-1 и до края нямаше проблеми. Във втората част отново бе необходим само един пробив, който даде аванс на японката от 3-2.

За бившата №1 предстои мач във втори кръг срещу  Елина Свитолина, която също като Осака се завърна в игра след майчинство и успя бързо да се върне в първите 20 на световната ранглиста. Двете имат по 3 победи в шестте мача помежду им.