Още една категорична победа за Азаренка и тя е на 1/8-финал за осма поредна година

Australian Open, III кръг
Виктория Азаренка – Наоми Осака 6-1 6-1

Виктория Азаренка продължава с впечатляващото си представяне на Australian Open и за осма поредна година се класира за осминафиналите на надпреварата. Бившата №1 в света и шампионка в Мелбърн от 2012-а и 2013-а премина с лекота през Наоми Осака за 6-1 6-1 в рамките на 56 минути.

Така тенисистката от Беларус е загубила само пет гейма в досегашните си три срещи, а схемата се отвори доволно за Вика, след като в долната ѝ част отпаднаха втората и третата поставени съответно Симона Халеп и Гарбине Мугуруса. Испанката пропусна да си уреди среща с Азаренка, след като бе отстранена от Барбора Стрицова и беларускинята излиза срещу чехкинята в спор за място на четвъртфиналите.

Мачът срещу Осака започна с пробив за японката още в първия гейм, но последваха осем на сметката на Вика, която затвори първия сет и поведе със затвърден брейк във втория.

В четвъртия гейм на втората част Осака стигна до втората си точка за пробив, но направи непредизвикана грешка от форхенд. С успешна атака на мрежата Азаренка взе предимство, а след това удържа подаването си. Още в следващия гейм Вика стигна до нова точка за пробив и след хубав ретур последва печелившо воле, което маркира поредния брейк. С още един, на нула, тя приключи двубоя за по-малко от час.

За последно Азаренка отпадна в третия кръг в Мелбърн през 2008-а година от Серина Уилямс. Нещо повече – за целия този период двукратната шампионка на Откритото първенство на Австралия е загубила един-единствен сет на тази фаза.