Остапенко и Свитолина продължават на US Open без усложнения

US Open, II кръг
Йелена Остапенко – Сорана Кърстя 6-4 6-4

Йелена Остапенко се класира за III кръг на US Open след успех 6-4 6-4 над Сорана Кърстя. Победителката проведе двубоя без големи усложнения и доминираше през по-голямата част.

Шампионката от Ролан Гарос започна в типичния си агресивен стил и подходът доведе до желания ефект – 12-ата в света проби в първия гейм, а после лесно затвърди. Йелена извади труден четвърти гейм, в който трябваше отново да настрои форхенда си, но спаси брейкбол и взе подаването си – 3-1.

В осмия гейм латвийката изостана 0-40 в подаването си, но успя да заличи пасива – дюс. В следващото разиграване изкара бехенд в аут, а после спаси и четвъртата топка за рибрейк с форхенд уинър по диагонала. При поредния дюс направи двойна грешка и отново се измъкна, а след това отрази и брейкбол №6 преди да вземе предимство и след ретур в аут да затвори частта – 5-3.

При 5-4 Остапенко сервираше за сета, поведе 40-15 и материализира втория сетбол.

Вторият сет започна непредсказуемо, като в първите шест гейма двете си размениха по два пробива. Йелена взе осмия без да отпуска точка, а веднага след това си осигури скрит мачбол ,който реализира – 5-4.

При този резултат Остапенко подаваше за победата и при 30-15 изгради чудесна атака, която завърши на мрежата. Още на първия мачбол световната №12 сложи край на мача – 6-4.

Напред се класира и Елина Свитолина, която централния корт победи Евгения Родина 6-4 6-4. Дженифър Брейди се справи с Барбора Стрицова 6-1 6-1, а Янина Викмайер отпадна от Кайа Канепи 4-6 2-6.