Пегула и Жабур записаха нови победи в Чарлстън

Credit One Charleston Open, осминафинал

Джесика Пегула – Ирина Бегу 7-5, 4-6, 6-4

Онс Жабур – Каролайн Доулхайд 6-3, 7-5

Джесика Пегула се класира за четвъртфиналите на WTA 500 турнира в Чарлстън след трудна победа над световната №37 Ирина Бегу. Оглавяващата схемата американката бе на път да изпусне почти спечелен мач, след като записа серия от 10 поредни загубени гейма, но въпреки това продължава преследването на своята първа титла за годината.

Следващото ѝ препятствие по пътя към трофея в Южна Каролина е Паула Бадоса, която отстрани Даяна Шнайдер.

Началото бе много добро за Пегула, която даде само една точка в първите два гейма. Впоследствие обаче грешките на американката зачестиха и това позволи на Бегу първо да върне пробива и да изравни резултата, а след това да отрази три брейкпойнта и да осъществи пълен обрат за 5-4. Пегула обаче изравни със сервис гейм на нула, а впоследствие реализира нов пробив. В оказалия се последен гейм в сета, американката отново бе изправена пред точка за пробив, която обаче успя да спаси и да спечели подаването си за 7-5.

Доминацията на световната №3 продължи във втората част и тя успя да натрупа аванс от 4-0. Мачът изглеждаше решен, но Бегу бе на друго мнение. Румънката започна да играе много по-офанзивно, докато в същото време Пегула на няколко пъти допусна грешки при наглед не особено сложни отигравания. Това помогна на световната №37 да осъществи зрелищен обрат и да изравни резултата в мача след 6-4.

В заключителния сет Бегу увеличи серията си от поредни спечелени геймове на десет, реализирайки два поредни пробива, с които резултатът стана 4-0. В тази наглед безнадеждна за нея ситуация обаче, сервисът на Пегула отново започна да работи, като в същото време тя започна да се представя значително по-добре в играта при мрежата. Американката изигра най-силния си период в мача и даде само още четири точки до края на двубоя, триумфирайки със 7-5, 4-6, 6-4 след два часа и половина на корта.

По-рано през деня, втората поставена – Онс Жабур, си гарантира място в следващата фаза след чиста победа над световната №172 Каролайн Доулхайд. Двукратната финалистка от Големия шлем инкасира пробив в началото и на двата сета, като във втората част изостана с 1-4, но въпреки това не допусна сензация.

Нейна опонентка на четвъртфинала ще бъде Анна Калинская, която елиминира шестата в схемата Виктория Азаренка.

Доулхайд проби в самото начало, но Жабур отговори с три поредни брейка и натрупа комфортен аванс от 5-1. Сетът изглеждаше решен, но американката прояви борбеност, като върна един от пробивите и намали резултата на 5-3. Световната №5 обаче не ѝ позволи да продължи да се надява на обрат и спечели убедително следващото си подаване, надделявайки с 6-3.

Противно на развитието на играта до този момент, вторият сет започна много по-добре за Доулхайд. Американката реализира ранен пробив, след който поведе с 4-1. Впоследствие обаче Жабур преоткри верния ритъм и възстанови равенството. В единадесетия гейм Жабур осъществи обрат от 40-15 и реализира пробив, който впоследствие затвърди за крайното 6-3, 7-5 след 80 минути игра.