Пегула победи Гоф за час и е на финал в Канкун

GNP Seguros WTA Finals Cancun, полуфинал
Джесика Пегула – Коко Гоф 6-2, 6-1

Джесика Пегула достигна до най-големия финал в своята кариера. Американката е на финал на Финалите на WTA след впечатляващото 6-2, 6-1 срещу партньорката си на двойки Коко Гоф, след точно час игра на полуфиналите.

През миналата година Пегула загуби и трите си мача на Финалите във Форт Уърт, но ситуацията в Канкун е коренно различна. До момента тя няма загубен нито сет, като победи №1 Арина Сабаленка, №3 Гоф, №4 Елена Рибакина и №9 Мария Сакари.

Тя каза, че се чувства уверена, но не се счита за фаворитка за финала, в който ще срещне победителката от мача между №1 в света Арина Сабаленка и №2 Ига Швьонтек. Те обаче ще доиграят мача си в неделя, след като проливният дъжд прекъсна срещата им след три изиграни гейма.

Дъждът забави и двубоя на двете американки, които пък тепърва имат да играят и мачовете си на двойки, които все още са в груповата фаза.

По-възрастната с десетилетие Пегула определено използва по-големият си опит, за да се справи с екстремния вятър. Това бе и ключовият фактор за категоричния ѝ успех.

В един момент, при прекъсване заради дъжд във втория сет, чадърът над Гоф се прекърши в рамките на няколко секунди. Тийнейджърката определено не бе сигурна, дали да играе на сигурно или да търси уинъри, което повлия на представянето ѝ.

Двете си размениха по един ранен пробив, но при 2-2 Пегула проби отново и пое пълен контрол над мача. Четвъртият ѝ пробив доведе до аванс в началото на втората част. Дъждът прекъсна срещата при 4-1, а след подновяването му Джесика довърши започнатото.