Пиронкова: Чувството е прекрасно, не съм приключила!

от TennisKafe

Цветана Пиронкова поднесе изненадата на Ролан Гарос, отстранявайки световната №2 Агнешка Радванска. Българката се изкачва с 32 позиции в световната ранглиста до №70 и вече има шанс да се класира за олимпийския турнир в Рио.

„Не съм сигурна как успях да обърна мача. Мислих много, подходих различно, бях по-спокойна, нямах какво да губя“, сподели Пиронкова, която видимо беше много щастлива от успеха си.

Тя каза, че едно от нещата, които е променила, е да бъде по-агресивна и да повярва, че може да победи: „Чувството е прекрасно, не съм приключила. Надявам се да бъда силна и в следващия мач.“

Цвети не знаеше кой я очаква на четвъртфинал, но когато научи, че това ще е Саманта Стосър, сподели: „ Сам е труден опонент за мен, но и Радванска беше.“

По-късно през деня Цвети говори и на пресконференцията за медиите:

„Мога да кажа, че съм малко изненадана, но дойдох на турнира в много добра форма, въпреки че резултатите ми в предишните турнири не го показваха. Чувствах се добре и, когато някой приятел или журналист ме питаше как се чувствам, аз казвах, че се чувствам много добре, колкото и да е странно. Времето дойде и показах, че съм в добра форма.

През двата дни доста размишлявах, резултатът беше сет и 3-0 за противничката ми, но всъщност бе оспорван мач. Първите няколко гейма изиграхме за 40 минути. Имах геймбол във всеки гейм.

Последните три гейма минаха толкова бързо, а аз имах проблеми с крака и в началото на втория сет не бях на 100%. Дъждът ми помогна всъщност, защото имах нужда от тази почивка, за да направя физиотерапия. Беше по-дълга, отколкото очаквах, но не мога да се оплача, защото беше добре за мен.“