Пиронкова не успя да противопостави нищо на Мертенс в първия кръг в Дубай

Dubai Duty Free Tennis Championships, I кръг
Цветана Пиронкова – Елизе Мертенс 3-6 2-6

Цветана Пиронкова отпадна още в първия кръг на турнира Dubai Duty Free Tennis Championships с награден фонд $2,666,000. Първата ни ракета при жените бе спряна от младата белгийка Елизе Мертенс, която продължи добрия си сезон с 6-3 6-2 над Цвети.

80-та в световната ранглиста, която проби до основната схема през квалификациите, се бе настроила значително по-добре към игровата обстановка и условията, което й помогна да вземе победата за малко повече от час.

В началото на мача двете си размениха по един пробив. Мертенс притискаше неубедителния форхенд на Пиронкова, за да измъкне гейма й, след което направи две двойни грешки и предаде своя.

По-настоятелната игра на белгийката продължи с чудесен пасинг шот за 0-40 в третия гейм, а малко по-късно проби отново, като този път затвърди.

Цвети така и не успяваше да стабилизира играта си и бе пробита за трети пореден път за 4-1. В седмия гейм българката най-накрая удържа подаването си и върна единия пробив, но Мертенс затвори сета след четвърти брейк за 6-3.

В началото на втория сет ситуацията на корта не се промени. Мертенс проби за 2-0, след което затвърди убедително.

Пиронкова прекъсна серията на съперничката, печелейки последвалия сервис гейм, след което проблесна надежда. Цвети проби и се доближи на един гейм от белгийката, но веднага след това бе пробита отново след гейм, в който Мертенс се представи много убедително в защита.

Без проблеми 80-та в света взе следващия гейм на 15 и при 5-2 бе на един от втория кръг, в който чака Агнешка Радванска. Още в следващия гейм белгийката стигна до два мачбола и от втория успя с излизане на мрежата и топка на линията, която не остави шансове на Цвети.

Тръпнеш ли да разбереш коя тенисистка ще вземе преднина в Будапеща? Виж коефициентите за турнира на bet365.com