Плишкова е на 1/2-финал в Сингапур, Квитова отпадна

BNP Paribas WTA Finals Singapore, групова фаза
Каролина Плишкова – Петра Квитова 6-3 6-4

Каролина Плишкова си осигури място на 1/2-финалите на BNP Paribas WTA Finals Singapore, след като победи Петра Квитова с 6-3 6-4. Победителката натрупа солиден аванс в първата част и не го изпусна, а във втората на два пъти изоставаше с пробив, преди да влезе в силна серия накрая.

Плишкова взе подаването си в началото и поведе 30-40 във втория гейм, като реализира брейкбола, повеждайки 2-0. Каролина извличаше максимума от грешките на сънародничката си, което ѝ даде и допълнителен импулс в играта. В следващите два гейма световната №8 загуби само точка и поведе 4-0.

Квитова закъсняваше за много от ударите си, а от посрещане оставаше пасивна и така пропускаше да постави дори под минимално напрежение Плишкова. В петия гейм Петра върна интригата, след като върна пробив, а после навакса от 0-40 в подаването си, за да намали на 2-4.

При 5-3 Плишкова все пак сервираше за сета, поведе 40-30, а опонентката ѝ изкара ретур в аут на втори сервис – 6-3, с което автоматично се изпариха и последните шансове на Квитова да продължи напред.

Грешките преобладаваха след почивката, като Квитова поведе 2-0, но допусна рибрейк за 3-2. Петра проби отново за 4-2, преди да загуби следващата час заради серия от форхенд грешки 4-3.

Плишкова пое контрола и обърна до 5-4, като при този резултат сервираше за победата и приключи мача – 6-4.