Плишкова и Пуиг с победи в Нотингам, срещат се на полуфинал

Aegon Open, четвъртфинал

Каролина Плишкова  – Ашли Барти 7-6(2) 7-6(7)

Каролина Плишкова победи  Ашли Барти с резултат 7-6(2) 7-6(7) в мач, който беше изпълнен с качествен тенис и оспорвана битка за всяка точка. Нито една от тенисистките не си позволи отпускане или момент, в който да не е концентрирана.

Първият сет загатна за битката, която предстои. Чехкинята и австралийката печелеха подаванията си и не даваха индикации, че имат каквото и да било намерение да отстъпват. Догонването в геймовете стигна до 6-6, когато в тайбрекът Плишкова проби първо за 3-1, а след това още два пъти и го взе 7-2.

Поставената под №1 в основната схема Плишкова допусна брейк в началото на втория сет, който успя да върне едва в осмия гейм за 4-4, а след това допусна и върна брейк отново за 5-5. Стига се отново до тайбрек, в който

Моника Пуиг – Тамира Пашек 6-4 6-3

В другия мач Моника Пуиг победи Тмира Пашек с 6-4 6-3, доминирайки през по-голямата част от срещата и допускайки малки пропуски само в определени моменти.

Първите три гейма в срещата бяха за пуерториканката, която демонстрира агресия. Единственият проблясък в играта на Пашек бе пробивът й 4-3, след който затвърди при подаването си, но играта й се срина и загуби с 6-4.

В повторение на първия сет, след почивката Моника Пуиг спечели първите три гейма и именно това й придаваше спокойствие в играта. Австрийката пък отново стигна до равенство 3-3, но ритъмът й отново се наруши и позволи на съперничката си да спечели с 6-3.

Поставената под №4 Моника Пуиг премери сили на полуфинала срещу Каролина Плишкова.