Плишкова не остави шансове на Касаткина и достигна първия си 1/2-финал за сезона

BNP Paribas Open, 1/4-финал
Каролина Плишкова – Дариа Касаткина 6-3 6-2

Поставената под №18 в основната схема Каролина Плишкова продължи със силното си представяне на турнира в Индиън Уелс. В предишния кръг бе най-трудният мач на чехкинята, която загуби сет от Джоана Конта, но срещу младата Дариа Касаткина записа трета чиста победа от началото на надпреварата 6-3 6-2.

18-годишната рускиня отново демонстрира качествата си, но днес не бе в състояние да се справи с Плишкова, която на два пъти през сезона прекланяше глава от рускини – в Мелбърн от Екатерина Макарова и още в първия кръг в Доха от Маргарита Гаспарян.

Чехкинята бе много стабилна в своите сервис геймове и достигна рутинно до победата срещу дебютантката на четвъртфинал на турнир от категория WTA Premier Mandatory. С успеха си Плишкова пък достигна до първия си полуфинал през сезона.

Един пробив направи разликата в първия сет, когато чехкинята проби за 4-2. Методично и с мощна игра Плишкова започна да притиска рускинята още от първия гейм на втората част. Касаткина бе пробита на старта, а в третия гейм отрази три брейкбола.

Неизбежното обаче се случи отново в следващото ѝ подаване, когато изпрати форхенд в аут при 30-40 и резултатът стана 4-1 в полза на Плишкова. Чехкинята затвърди, а в шестия гейм имаше първи мачбол, но Касаткина го отрази с ас. Още два пъти рускинята се спаси, но после Каролина свърши работата си на свой сервис.

На полуфиналите чехкиняа очаква Виктория Азаренка или Магдалена Рибарикова.