Плишкова започна успешно защитата на титлата си, Стивънс елиминира Квитова

Western & Southern Open, II кръг
Каролина Плишкова – Наталия Вихлянцева 6-2 6-3

Защитаващата титлата си Каролина Плишкова започна с убедителна победа участието си в Синсинати след 6-2 6-3 над талантливата рускиня Наталия Вихлянцева във втория кръг.

Именно от Охайо преди година започна големият възход на Плишкова, която достигна до №1 в световната ранглиста. През 2016-а тя завоюва най-голямата си кариерна титла на Western & Southern Open, след което достигна до финала на US Open с победи над сестрите Уилямс и достигна до вторите седмици на Australian Open и Ролан Гарос.

Впоследствие чехкинята стана 23-та състезателка, достигала до първата позиция в класацията, след четвъртфинала на Уимбълдън.

Вихлянцева, която влезе в основната схема като „щастлива губеща“, впечатли в първия кръг с победата си над Дона Векич, но срещу Плишкова нямаше достатъчно аргументи. Чехкинята отрази и петте брейкбола на рускинята и загуби само три точки на първи сервис, записвайки впечатляващите 94% на този показател.

Пробивайки рано във всеки от сетовете, 25-годишната Плишкова взе победата след 67 минути и на осминафиналите ще се изправи срещу Камила Джорджи, която по-рано през деня спечели със 7-6(1) 5-7 6-3 срещу Дария Гаврилова.

Слоун Стивън продължи добрата си серия от Торонто с шеста победа в последните си 7 мача – 6-2 6-3 над Петра Квитова. Американката бе пробита само веднъж, а от своя страна взе 5 подавания на чехкинята.

На осминафиналите Стивънс ще срещне Екатерина Макарова.