Победи за Кузнецова и Бушар на старта в Сидни, Бенчич се отказа

Apia International Sydney, I кръг
Светлана Кузнецова – Ирина Бегу 6-1 6-4
Южени Бушар – Шуай Джън 7-6(1) 6-2

Южени Бушар се зарадва на първата си победа за сезон 2017 със 7-6(1) 6-2 над Шуай Джън на старта на Apia International Sydney. Канадката отпадна в първи кръг в Бризбън за последно бе успяла да спечели мач от WTA на 15 септември, но получи „уайлд кард“ за турнира в Сидни и вече очаква следващата си съперничка, която ще е една измежду Доминика Цибулкова и Лаура Зиегемунд.

Бушар поведе рано с пробив за 3-1, само че загуби подаването си при 5-3, когато сервираше за сета, а китайката отрази три сетбола при 5-6 и се добра до тайбрек. В него канадката все пак наложи волята си, поведе с 6-0 и го затвори със 7-1 т.  Бушар не срещна сериозна съпротива след почивката, когато бързо се откъсна напред с 4-0 гейма и приключи срещата с 6-2.

В друг мач от кръга, Светлана Кузнецова мина лесно през Ирина Бегу с 6-1 6-4. Рускинята пое контрола над двубоя от началните минути с ранен пробив за 2-0, който дублира за 5-1 преди да затвори откриващия сет с 6-1. Кузнецова се откъсна с 4-0 гейма и след почивката и макар да позволи на Бегу да изравни до 4-4, веднага направи рибрейк и завърши двубоя с 6-4. Тя очаква Саманта Стосър или Анастасия Павлюченкова.

А Белинда Бенчич напусна турнира още на старта, след като се отказа срещу Юлию Путинцева при резултат 4-6 3-2 заради счупен нокът на един от пръстите на десния крак.