Плишкова и Халеп са в трети кръг на Ролан Гарос

Ролан Гарос, втори кръг
Каролина Плишкова – Екатерина Александрова 6-2 4-6 6-3
Симона Халеп – Татяна Мария 6-4 6-3

Каролина Плишкова се наложи с 6-2 4-6 6-3 над Екатерина Александрова в последния двубой за четвъртък на корт „Филип Шатрие“, като така си осигури място в трети кръг на Ролан Гарос.

Чешката тенисистка дръпна 3-0 в началото, а в следващите си три сервис гейма даде само две точки на 86-ата в света, като в осмия гейм проби на нула за 6-2.

В петия гейм от втория сет Александрова проби за 3-2, а това наруши ритъма на Плишкова, която почна да допуска и повече грешки. Рускинята отрази две точки за рибрейк в осмия гейм, а на сервиса си при 5-4 нямаше проблеми.

В първите четири гейма от решаващата част двете си размениха по подаване и сервис гейм.

Плишкова стартира шестия гейм агресивно и не изпусна инициативата до края, взимай подаването на опонентката си. В следващата част при 30-15 извади от корта рускинята с хубав сервис по диагонала, а после изпрати неспасяем форхенд по правата, носейки си две точки за затвърждавате. Още на първата чехкинята затвори гейма си, с което се доближи стъпка по-близо до победата – 5-2.

При този резултат Александрова подаваше за оставане в мача, но изостана 30-40. Плишкова обаче пропиля шанса си с непредизвикана грешка, а опонентката й стигна до геймбол, който материализира с ас.

Все пак, чешката тенисистка държеше съдбата в собствените си ръце и на подаването си почти остави шанс на съперничката й да играе – 6- 3.

Междувременно една от фаворитките за титлата Симона Халеп отстрани Татяна Мария 6-4 6-3, Карла Суарес Наваро победи Сорана Кърстя 7-5 6-4, Анастасия Павлюченкова отпадна от Виктория Сепеде Ройг 6-7(4) 6-2 4-6, Карина Витхьофт отстрани Полин Перманите 6-4 7-6(5).