Пуиг е на 1/4-финал в Акапулко, Томлянович се отказа заради новак контузия

Abierto Mexicano TELCEL, втори кръг

Моника Пуиг – Даниела Хантухова 6-4 6-4

Айла Томлянович – Кирстен Флипкенс 5-7 (Отк.)

Моника Пуиг достигна 1/4-финалната фаза на турнира в Акапулко след успех 6-4 6-4 над Даниела Хантухова. Следващата опонентка на пуерториканката е Кристина Макхейл, която отстрани Тейлър Таунзенд.

Световната №42 нямаше сериозни проблеми с намиращата се 202 места по-назад в ранглистата съперничка в първия сет. В седмия гейм Пуиг поведе 40-0 и реализира втория си рейкбол, а в деветия пропусна два сетбола от посрещане. При 5-4 сервираше за сета и навакса пасив от 15-40 преди да поведе 6-4.

В първите шест гейма на след почивката само Пуиг записа сервис гейм, което се оказа от решаваща роля за 4-2. До края брейкбова нямаше, а Моника имаше проблеми само с приключването на мача, пропускайки 5 мачбола преди накрая да успее 6-4.

Междувременно лоши новини сполетяха Айла Томлянович. Хърватката записа първата си победа от 13 месеца насам след дълго отсъствие заради операция на рамото, побеждавайки Южени Бушар в първи кръг в Акапулко. В 1/8-финалния си мач именно болки в рамото я принудиха да се откаже след първия сет срещу Кирстен Флипкенс при резултат 5-7.

Още резултати: Йелена Остапенко – Мадисън Бренгъл 7-5 6-4; Андреа Петкович – Полин Пермантие 4-6 6-3 1-6; Леся Цуренко – Юлия Гьорес 6-1 2-0 (Отк.)

Без тенис Акапулко е просто място за почивка. Върни тръпката в играта и следи турнира от ATP серията на bet365.com.