Пуиг изхвърли Кербер от Ухан, Анисимова се завърна с победа

Dongfeng Motor Wuhan Open, първи кръг
Моника Пуиг – Анджелик Кербер 7-6(5) 5-7 6-1

Турнирът в Ухан продължава да поднася изненади още в първия си кръг. Моника Пуиг елиминира 11-ата поставена Анджелик Кербер в почти тричасов сблъсък след 7-6(5) 5-7 6-1.

Олимпийската шампионка от 2016 г. имаше превес още от първите минути, като спечели откриващите си две подавания на 0 и застраши сериозно опонентката си в нейните. Стигна до три дюса в първото и до два брейкбола във второто, но така и не реализира възможностите си.

Стори го при 3-3, когато видяхме и първия пробив в мача. Пуиг трябваше да чака до петия си брейкбол в гейма, за да поведе в резултата, но мигновено загуби предимството си след рибрейк. Двете размениха по още един пробив и се стигна до тайбрек.

В него пуерториканката изостана с минибрейк, но след това пое инициативата и дръпна с 5-1. Кербер намали до 5-6, но така и не записа пълен обрат.

Втората част продължи позитивно за Моника, която поведе с 2-0, а имаше и брейкбол за 4-1. Макар да се спаси, германката бе изправена пред два мачбола при  3-5, но се справи и впоследствие спечели три поредни гейма, за да изравни резултата в мача.

В третата част Кербер спечели само една точка на свой втори сервис и даде точки за пробив във всяко от подаванията си. Загуби три от тях и пропиля шанс да реализира брейк от 40-0 при 1-2, което доведе до оформянето на крайния резултат – 7-6(5) 5-7 6-1.

В следващия кръг Пуиг ще срещне Алисън Риск.

Аманда Анисимова, която пропусна по-голямата част от американското турне, тъй като баща ѝ почина, се завърна на корта с успех. Световната №29 надигра Саманта  Стоусър с 6-3 3-6 6-3 и ще играе срещу Каролина Плишкова във втори кръг.

Мертенс не даде шансове на Синякова след 6-4 6-0, а Камила Джорджи се отказа с контузия при 2-6 срещу Ребека Петерсон.