Радукану мина и през Сакари и е на финал на US Open

US Open, полуфинал

Ема Радукану – Мария Сакари 6-1, 6-4

Ема Радукану продължи да изумява света на тениса и достигна до финала на Откритото първенство на САЩ. Британката все още няма загубен сет от началото на турнира, след като записа чиста победа над световната №18 Мария Сакари и се превърна в първата квалификантка, достигнала до мача за титлата в Ню Йорк. Радукану владееше инициативата през почти целия двубой, като нито веднъж не позволи на полуфиналистката от Ролан Гарос да пробие сервиса ѝ и триумфира след по малко от час и половина игра.

В заключителния сблъсък световната №150 ще се изправи срещу Лейла Фернандес, която елиминира Арина Сабаленка в другия полуфинал.

Радукану беше по-резултатна както на сервис (40-32), така и на ретур (28-16), като в същото време допусна по-малко двойни (2-5) и непредизвикани грешки от Сакари (17-33). Британката реализира само три от своите единадесет точки за пробив (27%), но това се оказа напълно достатъчно, тъй като нейната опонентка не успя да оползотвори нито един от седемте си брейкпойнта.

Радукану спечели първия гейм, след като отрази три брейкпойнта, а впоследствие реализира първия пробив в мача и удвои аванса си. Впоследствие този сценарий се повтори – британката спечели и втория си сервис гейм, спасявайки четири точки за пробив, след което отново проби и по този начин натрупа комфортна преднина от 4-0.

Световната №150 продължи да доминира и спечели пети пореден гейм, преди Сакари да успее да прекъсне серията ѝ. Това обаче бе само временно колебание за квалификантката, която спечели следващото си подаване на 15 и се наложи категорично с 6-1.

Вторият сет започна с гейм на нула за Сакари, но радостта на гъркинята не продължи дълго. Радукану продължи да демонстрира много бърз и офанзивен тенис, като атаките ѝ от бекхенд затрудняваха сериозно световната №18. Британката възстанови равенството, след което отново успя да пробие първа и направи резултата 3-1 в своя полза.

Радукану можеше да реализира втори последователен пробив, но в петия гейм пропусна два поредни брейкпойнта и Сакари запази интригата. Британката отговори с гейм на нула, но след това пропиля цели пет възможности за пробив и нейната опонентка редуцира пасива си до 4-3. В крайна сметка обаче, реализираният от Радукану пробив се оказа единственият в сета и тя триумфира с 6-1, 6-4 след 1 час и 25 минути на корта.