Радукану отново впечатли: Загуби само 2 гейма срещу Азаренка

Western & Southern Open, втори кръг
Ема Радукану – Виктория Азаренка 6-0, 6-2

Ема Радукану изглежда намира добрата си форма в точния момент. По-малко от 24 часа, след като отстрани Серина Уилямс, шампионката от US Open записа още една впечатляваща победа над бивша №1. Виктория Азаренка взе едва два гейма в мача, завършил 6-0, 6-2 в полза на британката.

За Радукану това е едва четвърти случай през сезона, в който записва две последователни победи в един турнир. Успехът над Азаренка е много значим и поради факта, че е първи за нея над тенисистка от топ 30 през 2022-а.

„Беше голяма чест да играя с Вика, печелила е толкова много. За мен това беше страхотна възможност“, коментира след мача Радукану, която отново отдаде нужното уважение на легендарната тенисистка, срещу която се изправи.

На корта обаче тийнейджърката показа, че настоящето и бъдещето ѝ принадлежат. Тя изигра страхотен мач, в който реализира 5 от 6-те си възможности за пробив като в същото време отрази и трите брейкбола на съперничката си.

„Осъзнах, че хората ще говорят, независимо какво правя. Научих се да се концентрирам вътрешно. И днес, и вчера не демонстрирах емоции. Това ми помогна“ – така Радукану коментира вниманието около нея и справянето с него.

Двубоят започна с пробив в откриващия гейм, а в следващия британката отрази възможност за рибрейк. Това се оказа и началото на внушителна серия от общо 10 гейма в нейна полза за 6-0, 4-0.

Едва в 11-ия гейм на мача Азаренка успя да се запише в резултата. Два от общо трите брейкбола на беларускинята в целия мач дойдоха в последния гейм, в който Радукану трябваше да се потруди преди да сложи край на срещата.

В опит за първи път през годината да запише три поредни победи Ема ще срещне Джесика Пегула, победила Марта Костюк след 6-7(5), 6-1, 6-2.

Изключително тежък мач имаше световната №5 Онс Жабур. Тунизийката отрази три мачбола в третия сет, за да стигне до победата над местната звезда Кейти Макнали – 6-3, 4-6, 7-6(7).

За нея следва още един вълнуващ двубой – срещу Петра Квитова, която отстрани Сорана Кърстя след 6-2, 6-3.