Радванска би Вандеуей по навик, Павлюченкова отпусна един гейм на Корне

Rogers Cup, I кръг
Агнешка Радванска – Коко Вандеуей 6-3 6-2
Анастасия Павлюченкова – Ализе Корне 6-0 6-1

Коко Вандеуей може и да игра финал в Станфорд през миналата седмица и да се намира в страхотна форма, но не успя да преодолее една от традиционно тежките си съпернички. Американката имаше четири поражения в досегашните си пет мача с Агнешка Радванска, а в Торонто полякинята спечели с категоричното 6-3 6-2.

„Тя просто ме кара да играя толкова лошо – възкликна Вандеуей след двубоя. – Просто не знам къде да отиграя топката!“ В добавка към успешните си резултати от съперничеството им в миналото, Радванска направи и един от най-силните си мачове за сезона. Вандеуей пък завърши първия сет с едва 41% вкаран първи сервис, но въпреки това допусна само един пробив – 3-6.

Радванска оцеля в изключително дълго първо подаване след почивката, клед което наниза още четири гейма на сметката си за аванс от 5-1 и спокойнто затвори мача с 6-2. Тя очаква във втори кръг Тимеа Бабош или Бианка Андрееску.

В друг мач от кръга, Анастасия Павлюченкова разби Ализе Корне с 6-0 6-1 за 57 минути. Това е шеста победа от шест мача за рускинята в двубоите й срещу Корне. Павлюченкова ще се сблъска във втори кръг със световната №1 Каролина Плишкова.