Радванска не даде сет на Бушар в Ню Хейвън

Connecticut Open, II кръг
Агнешка Радванска – Южени Бушар 6-3 7-5

Агнешка Радванска започна защитата на титлата си от Connecticut Open с трудно 6-3 7-5 над Южени Бушар. Световната №10 няма загубен сет вече в четири двубоя във WTA тура срещу участастващата с „уайлд кард“ канадка.

Двойна грешка на Бушар подари на Радванска пробив за 3-2, но Джини реагира позитивно и успя да се възползва от по-слабите втори сервиси на съперничката си, за да направи резултата 3-3. Канадката пробваше да атакува по-често мрежата, но не успяваше да надхитри съперничката си там и след още два допуснати пробива предаде сета с 3-6.

Играта вървеше гейм за гейм след почивката, Бушар спаси три брейкбола в шестия гейм. Радванска взе пак проби за 5-3, но канадката и този път отказа да се предаде и заличи 3 мачбола, за да направи резултата 5-5.

Действащата шампионка в Ню Хейвън все пак материализира лекото си превъзходство в нов пробив за 7-5 и в трети кръг ще се изправи срещу Шуай Пън, която отстрани с 6-2 6-3 Миряна Лучич-Барони.